Mariusz Grzywa

Senior Associate

Business Advisory & Litigation Department


Mariusz Grzywa

Edukacja

  • Aplikacja Adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie (2016)
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, kierunek: prawo stacjonarne (2012), ocena na dyplomie – bardzo dobra
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, kierunek: administracja stacjonarna - studia licencjackie (2009) i magisterskie (2011), ocena na dyplomie – bardzo dobra

Praktyki

PRAWO KORPORACYJNE I BIEŻĄCA OBSŁUGA (przygotowywanie i weryfikowanie dokumentów korporacyjnych; opiniowanie i przygotowywanie umów handlowych; doradztwo w obrocie handlowym, etc.)

PROCESY SĄDOWE (postępowania pomiędzy przedsiębiorcami związane z wykonywaną działalnością, w szczególności w branży motoryzacyjnej, informatycznej oraz budowlanej; postępowania dotyczące interesów konsumentów; postępowania likwidacyjne i sądowe dotyczące ubezpieczeń majątkowych)

Języki obce

angielski, hiszpański

Doświadczenie

Z kancelarią RK Legal współpracuje od 2009 roku, odpowiadają za kompleksową obsługę prawną spółek i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym i procesowym, a także handlowym.

Ponadto, uczestniczy w postępowaniach sądowych ze szczególnym uwzględnieniem postępowań przeciwko ubezpieczycielom, o zapłatę roszczeń odszkodowawczych.

Wybrane zrealizowane projekty

Doradzał klientom kancelarii w sprawach związanych z prawem konsumenckim, w których kancelaria reprezentowała importerów i dealerów samochodów oraz motocykli.

Wspiera klientów, w szczególności z branży motoryzacyjnej i budowlanej, w ramach bieżącej obsługi prawnej, odbywając dyżury, opracowując dokumenty korporacyjne, a także opiniując i przygotowując umowy handlowe.

Posiada również doświadczenie w zakresie postępowań sądowych związanych z bieżącą działalnością obsługiwanych klientów, a także w postępowaniach z zakresu ubezpieczeń majątkowych (procesy przeciwko ubezpieczycielom).

Tel. +48 22 165 43 18
E-mail grzywa@rklegal.pl
LinkedIn | vCard