Jak mogę pomóc?

Kieruję Departamentem Zarządzania Wierzytelnościami B2B. W swojej pracy odpowiadam za obsługę klientów w zakresie odzyskiwania należności, postępowania egzekucyjnego, prawa upadłościowego i procesów sądowych.

Posiadam doświadczenie w doradzaniu i reprezentowaniu klientów, m.in. w sporach sądowych o zapłatę w branży finansowej (bankowość, leasing, pożyczki), energetycznej, czy automotive. Reprezentuję klientów również w postępowaniach egzekucyjnych i przeciwegzekucyjnych oraz upadłościowych.

Sprawdź usługi!

Doświadczenie

Uczestniczyłam w licznych procesach sądowych o zapłatę, o wydanie rzeczy, a także w procesach przeciwko byłym członkom zarządów spółek. Doradzałam klientom, w jaki sposób skonstruować umowę, aby dochodzenie należności od nierzetelnych kontrahentów nie stanowiło w przyszłości problemu.

Jak wspieram przedsiębiorców?

Dochodzenie należności od kontrahentów B2B na etapie przedsądowym – przygotowanie strategii działania

Podczas pierwszej rozmowy z klientem zapoznaję się z rodzajem przekazywanych spraw i na tej podstawie przygotowuję kompleksową strategię ich obsługi.  W zależności od tego jakim zakresem danych dysponuje klient oraz czego dotyczy sprawa, proponuję działania, które przyniosą jak najlepszy efekt.

Prowadzenie sporów sądowych o zapłatę z zakresu branż finansowej, leasingowej, energetycznej

Jeśli należność nie zostanie wyegzekwowana na etapie przedsądowym, rozważam wraz z klientem możliwość skierowania sprawy do sądu. Wszczęcie procesu poprzedza rzetelna analiza dokumentów oraz ocena szans wygrania procesu.

Udział i reprezentacja klientów w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych

Coraz większa popularność postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych wymaga przygotowanie klientów do udziału w tego rodzaju sprawach. Kluczowa jest także znajomość różnorodnych możliwości działania, która nierzadko przyczynia się do niemalże pełnego zaspokojenia klienta, bez konieczności prowadzenia długoletniego procesu.

Prowadzenie spraw na etapie egzekucyjnym

Dzięki współpracy z wybranymi i sprawdzonymi komornikami, postępowanie prowadzone jest jak najniższym dla wierzyciela kosztem i z jak najwyższą starannością.
Klient informowany jest na bieżąco o jego przebiegu.

Reprezentacja klientów w postępowaniach o wydanie rzeczy i przeciwegzekucyjnych

W toku prowadzenia spraw zdarzają się także sytuacje, w których niezbędne jest odebranie dłużnikowi przedmiotu przewłaszczenia lub wymagana interwencja, gdy naruszana jest własność wierzyciela.
W tego typu postępowaniach niezbędne jest zachowanie ustawowych terminów oraz przygotowanie stosownych argumentów, w czym pomagam reprezentowanym klientom.

Szkolenia z zakresu postępowania cywilnego oraz upadłościowego i restrukturyzacyjnego

Z uwagi na dynamiczne zmiany w prawie, prowadzę szkolenia dla klientów, w ramach których przedstawiam aktualne brzmienie przepisów prawa.

Jestem autorem komentarzy prasowych i współautorem komentarza wydawnictwa Wolters Kluwer: „Ustawa o komornikach sądowych. Ustawa o kosztach komorniczych”. Dzielę się z Państwem swoimi doświadczeniami podczas licznych konferencji branżowych i szkoleń.

Publikacje

Ostatnie wystąpienia

  • 2019 „Rosnąca ochrona dłużnika. Czy biznes wciąż może skutecznie dochodzić swoich należności?” – IX Forum Dyrektorów Finansowych.
  • 2017 „Skuteczne dochodzenie należności od klienta biznesowego – optymalizacja procesu” – II edycja Konferencji „Zarządzanie Procesem Windykacji”.
  • 2016 „Należności przedawnione i nieściągalne – co możemy jeszcze zrobić?” – Controlling i Windykacja- Forum ekspertów i praktyków.
  • 2016 „Duża nowelizacja K.C. i K.P.C. i innych ustaw – rewolucja na rynku dochodzenia wierzytelności” – Konferencja „Windykacja 2016. Nowocześnie, prokliencko, skutecznie”.
  • 2019 Panel „Zmiany KPC oraz opłat sądowych – wpływ na rynek zarządzania wierzytelnościami”- April Consumer Credit Days.

Edukacja

  • Aplikacja Adwokacka – Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie (2013)
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2010)

Języki obce

  • angielski
  • francuski
  • hiszpański

Poznajmy się

Już ponad 300 firm zaufało naszym kompetencjom!
Napisz do nas: [email protected]
lub zadzwoń na: +48 22 380 33 44

Sprawdź w czym możemy pomóc!