Jak mogę pomóc?

W RK Legal dbam o bezpieczeństwo podatkowe klientów wspierając poszczególne Departamenty wiedzą z zakresu prawa podatkowego.

W swojej ponad 10 letniej karierze zawodowej zajmuję się prawem podatkowym głównie w kontekście jego wpływu na rentowność podejmowanych przez podmioty gospodarcze przedsięwzięć. Rozumiem problemy pojawiające się w związku prowadzeniem średniego i dużego biznesu. Często proponuje klientom nieoczywiste sposoby dochodzenia do zamierzonego celu gospodarczego przy zachowaniu bezpieczeństwa podatkowego i możliwie najprostszej struktury podatkowej.

Doświadczenie

W ostatnich latach wspierałem głównie przedsiębiorstwa z branż: paliwowo-chemicznej, telekomunikacyjnej, nieruchomościowej oraz spożywczej z uwzględnieniem aspektów handlu transgranicznego.

Chętnie podejmuję się wsparcia w zakresie ustalenia właściwego opodatkowania nowych innowacyjnych i rozwijających się dziedzin gospodarki.

Doradzam w zakresie rozwiązań i ryzyk podatkowych kadrze zarządzającej.

Reprezentuję przedsiębiorstwa w kontrolach, postępowaniach oraz sporach sądowych z zakresu prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem VAT i CIT.

Przygotowuję Klientów do zmian w przepisach podatkowych i oceniam bieżące ryzyka podatkowe, w szczególności poprzez przeprowadzanie przeglądów podatkowych i identyfikacji obszarów ryzyka, szacowanie finansowego wpływu zmian na Klienta, proponowanie optymalizacji procesów i szkolenia.

W latach 2016 – 2017 kierowałem działem podatkowym w giełdowej grupie spółek z branży telekomunikacyjnej.

W latach 2011 – 2015 stale uczestniczyłem w procesie legislacyjnym poprzez opiniowanie projektów ustaw, pracę w grupach roboczych z Posłami i Senatorami oraz z komisjami powołanymi do pracy nad ustawami.

Edukacja

  • Aplikacja Adwokacka – Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie (2012),
  • Studia podyplomowe w zakresie rachunkowości – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (2010)
  • Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, kierunek: prawo stacjonarne, specjalizacja podatkowa (2009),
  • Wydział Prawa Westfälische Wilhelms–Universität Münster – stypendium naukowe (2009)

Języki obce

  • angielski,
  • niemiecki.

Poznajmy się

Już ponad 300 firm zaufało naszym kompetencjom!
Napisz do nas: [email protected]
lub zadzwoń na: +48 22 380 33 44

Prawnicy RK Legal wsparcie prawne wierzytelności B2B i B2C