Marcin Jadczak

Jak mogę pomóc?

Specjalizuję się w prawie nieruchomości oraz prawie budowlanym. Posiadam wszechstronne doświadczenie w doradztwie prawnym na potrzeby przyszłych inwestycji budowlanych (due diligence).

Zajmuję się bieżącą obsługą prawną przedsiębiorców w dziedzinie prawa cywilnego i administracyjnego. Sporządzam i opiniuję umowy, regulaminy, pisma oraz inne dokumenty prawne potrzebne klientom w prowadzeniu ich działalności. Reprezentuję klientów w sprawach spornych przed sądami i organami. Razem z zespołem współpracowników wspieram klientów w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów prawnych i zabezpieczam ich interesy ekonomiczne w toku dalszej działalności.

Sprawdź usługi!

Doświadczenie

Obsługa procesu budowlanego 

Aktywnie wspieram firmy w pełnej obsłudze projektów budowlanych, od etapu przygotowania umowy z architektem i umowy wykonawczej, poprzez etap realizacji inwestycji aż do rozliczenia kontraktu z uczestnikami projektu. Opracowuję i negocjuję warunki umów z kontrahentami klienta. Sporządzam umowy, regulaminy i pisma wzmacniające i zabezpieczające pozycję prawną klienta w relacjach z kontrahentami.

Spory sądowe

Z sukcesem prowadziłem sprawy sądowe m.in. dotyczące rozliczeń i zobowiązań pomiędzy przedsiębiorcami w ramach prowadzonej przez nich działalności, spory na tle nabycia nieruchomości, sprawy wspólnot mieszkaniowych o odszkodowanie za wady nieruchomości. Doprowadziłem do zawarcia kilkunastu ugód sądowych oraz przed mediatorem.

Due diligence nieruchomości

Razem z zespołem opracowaliśmy szereg analiz prawnych nieruchomości pod kątem planowanych inwestycji (due diligence) dla klientów z branży produkcyjnej, motoryzacyjnej, hotelarskiej oraz na potrzeby lokowania sklepów wielkopowierzchniowych. Nasze rekomendacje skutkowały usprawnieniem procesu inwestycyjnego na etapie jego realizacji oraz umożliwiły klientom uniknięcie znaczących ryzyk prawnych dotyczących inwestycji.

Branża reklamowa

Razem z zespołem opracowałem kompleksową i skuteczną strategię postępowania dla międzynarodowego potentata w branży reklamowej na potrzeby kilkuset postępowań administracyjnych w związku z lokalizacją nośników reklamowych w dużych miastach w Polsce. Z sukcesem reprezentowałem klienta przed organami i sądami administracyjnymi.

Szkolenia

Wspierałem duże spółki z branży motoryzacyjnej i produkcyjnej w sprawie wypełnienia obowiązków dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Przygotowywałem procedury i szkolenia dla pracowników w dziedzinie AML.

Odszkodowania za nieruchomości

Reprezentuję osoby w skomplikowanych sprawach odszkodowawczych z dziedziny prawa nieruchomości – odszkodowania planistyczne, odszkodowania za wywłaszczenie, rekompensaty za brak zwrotu nieruchomości wywłaszczonej.

Publikacje

Edukacja

  • Aplikacja Adwokacka – Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie (2017)
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2013)

Języki obce

  • niemiecki
  • angielski

Poznajmy się

Już ponad 300 firm zaufało naszym kompetencjom!
Napisz do nas: [email protected]
lub zadzwoń na: +48 22 380 33 44

Prawnicy RK Legal wsparcie prawne wierzytelności B2B i B2C