adwokat Maria Muchin - Kresa, business advisory & litigation

Jak mogę pomóc?

Specjalizuję się w procesach cywilnych i gospodarczych, obsługując w tym zakresie zarówno polskich jak i zagranicznych przedsiębiorców. Wspieram klientów w transakcjach M&A oraz w kwestiach korporacyjnych, związanych z ich codziennym funkcjonowaniem, szczególnie w zakresie umów i ich należytego zabezpieczenia. Posiadam doświadczenie w obsłudze podmiotów z branży automotive, leasingowej, zbrojeniowej i finansowej.

Sprawdź usługi!

Doświadczenie:

Z Kancelarią RK Legal współpracuje od 2016 roku. Od początku współpracy skupiałam się na prowadzeniu spraw sądowych oraz wspierałam procesy zarządzania wierzytelnościami. Posiadam doświadczenie w następujących obszarach obsługi prawnej:

Transakcje M&A

Prowadzę projekty związane z transakcjami M&A, analizuję dokumentację i doradzam klientom w kluczowych kwestiach związanych z planowanymi transakcjami fuzji i przejęć. W ramach procesów due diligence identyfikuję potencjalne ryzyka transakcji, zabezpieczam interesy klientów w ramach planowanych transakcji i sporządzam dokumenty na potrzeby transakcji.

Postępowania cywilne i gospodarcze 

Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postepowań cywilnych i gospodarczych, w tym z uwzględnieniem międzynarodowych postępowań cywilnych. Prowadzone postępowania obejmują w głównej mierze roszczenia z tytułu kar umownych, zwrotu ruchomości, wynagrodzeń za bezumowne korzystanie z nieruchomości, o zwrot pożyczek, z zakresu działalności funduszy inwestycyjnych, odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółek, odszkodowań od gmin na podstawie ustawy o ochronie o praw lokatorów. Moje doświadczenie obejmuje również prowadzenia spraw na etapie egzekucyjnym.

Bieżąca obsługa przedsiębiorców

Wspieram firmy w kompleksowej obsłudze gospodarczej wszelkich spraw kontraktowych, w tym w procesie przygotowania wzorców umownych i regulaminów, opiniowaniu i przygotowywaniu umów handlowych, doradzam przy doborze najbardziej odpowiednich zabezpieczeń umownych. Odpowiadam za prowadzenie negocjacji z kontrahentami klientów i wspieram ich przy polubownym rozwiązywaniu sporów. 

Szkolenia

Prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu objętego praktyką, w tym w szczególności z zakresu prawa cywilnego materialnego i procesowego.

Publikacje

Ostatnie wystąpienia

  • 2024 Kongres regulacji prawnych – ZPF
  • 2024 Customer experience w branży windykacyjnej, windykacja sądowa – Golden Solutions
  • 2024 Windykacja i Zarządzanie Należnościami: prawo i technologia – Puls Biznesu

Edukacja

  • Aplikacja Adwokacka – Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie (2021)
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2017)
  • Szkoła Prawa Angielskiego i Europejskiego – Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University od Cambridge (2016)

Języki obce

  • angielski

Poznajmy się

Już ponad 300 firm zaufało naszym kompetencjom!
Napisz do nas: [email protected]
lub zadzwoń na: +48 22 380 33 44

Prawnicy RK Legal wsparcie prawne wierzytelności B2B i B2C