Jak mogę pomóc?

Specjalizuję się w prawie nieruchomości. Posiadam wszechstronne doświadczenie w obsłudze prawnej międzynarodowych podmiotów działających na rynku deweloperskim w zakresie procesów inwestycyjnych, sprzedażowych oraz transakcji nieruchomości.

Zajmuję się obsługą prawną przedsiębiorców w dziedzinie prawa cywilnego i administracyjnego. Razem z zespołem działu nieruchomości Kancelarii wspieram klientów w rozwiązywaniu bieżących, skomplikowanych problemów prawnych powstałych w trakcie prowadzonej działalności.

Sprawdź usługi!

Doświadczenie

Doświadczenie zdobywałem pracując w renomowanych kancelariach prawnych, jako in-house u jednego z największych deweloperów w Polsce, a także w trakcie 3-letniej pracy w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Wspieram klientów w realizacji inwestycji budowlanych, od etapu planowania, po końcowe rozliczenie z nabywcami lokali oraz pozostałymi uczestnikami projektu. Opracowuję, opiniuję i negocjuję w imieniu klienta warunki współpracy z kontrahentami.

Prowadzę spory na tle umów o roboty budowlane, umów przeniesienia własności lokali, odszkodowań za wady nieruchomości wspólnot mieszkaniowych, a także postępowania reprywatyzacyjne. Z sukcesami doprowadziłem do odzyskania przez klientów nieuregulowanych wynagrodzeń za roboty budowlane.

Nadzoruję procesy administracyjne mające na celu uzyskanie decyzji umożliwiających realizację inwestycji budowlanych. Wspieram podmioty w postępowaniach nabycia nieruchomości od podmiotów publicznoprawnych w drodze przetargów.

Uczestniczę w przygotowywaniu analiz prawnych nieruchomości (due diligence). Wykorzystuję doświadczenie zdobyte w trakcie pracy u dewelopera w dziale zajmującym się poszerzaniem „banku ziemi” pod inwestycje mieszkaniowe. Nasze rekomendacje skutkowały usprawnieniem szeregu procesów inwestycyjnych jeszcze na etapie planowania, oraz umożliwiły klientom uniknięcie znaczących ryzyk prawnych, technicznych i biznesowych.

Edukacja

  • Studia Podyplomowe – Proces inwestycyjno-budowlany dla prawników: Uczelnia Łazarskiego (2023)
  • Aplikacja Radcowska – Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie (2017)
  • Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego  i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (2013)
  • Kurs Prawa Amerykańskiego: Centrum Prawa Amerykańskiego we współpracy z  Chicago-Kent College of Law

Języki obce

  • angielski
  • francuski

Poznajmy się

Już ponad 300 firm zaufało naszym kompetencjom!
Napisz do nas: [email protected]
lub zadzwoń na: +48 22 380 33 44

Prawnicy RK Legal wsparcie prawne wierzytelności B2B i B2C