Róża Wijata

Jak mogę pomóc?

Odpowiadam za kompleksową obsługę dochodzenia wierzytelności klientów kancelarii. Moje działania rozpoczynają się od podejmowania kroków w celu polubownego zakończenia sprawy tj. przygotowywania wezwań do zapłaty, negocjowania warunków ugody, kończąc na prowadzeniu postępowania sądowego.

Specjalizuję się w sporach sądowych z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego. Reprezentuję klientów z różnych branż, w tym ubezpieczeniowej, leasingowej oraz pożyczkowej. Dochodzę roszczeń na drodze sądowej również przeciwko członkom zarządu oraz w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym.

Sprawdź usługi!

Doświadczenie

Posiadam doświadczenie w doradzaniu i reprezentowaniu klientów, m.in. w sprawach sądowych o zapłatę, postępowaniach egzekucyjnych i przeciwegzekucyjnych oraz upadłościowych. Zajmowałam się obsługą windykacyjną roszczeń klientów korporacyjnych, w tym m. in. funduszy sekurytyzacyjnych oraz nabywców wierzytelności masowych. Brałam udział w due diligence portfelów wierzytelności zabezpieczonych nieruchomościami przed potencjalnym zakupem wierzytelności przez klienta.

Edukacja

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi, Aplikacja Radcowska (w trakcie)
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Prawo (2018)

Języki obce

  • angielski
  • niemiecki

Poznajmy się

Już ponad 300 firm zaufało naszym kompetencjom!
Napisz do nas: [email protected]
lub zadzwoń na: +48 22 380 33 44

Prawnicy RK Legal wsparcie prawne wierzytelności B2B i B2C